3 Temmuz 2009 Cuma

Dost blog (only in Turkish)

Arkadaşlar, size yeni tanıştığım bir blogdan bahsetmek istiyorum. Başka bir blog dostum Ayça'nın başka bloglarına bir göz atayım derken, benim de aktif olarak ilgilendiğim çevre ve doğa konularında yazar olduğunu öğrendim. LINK. Onun blogunda açılan sayfadaki ilk post naylon torbalar hakkındaydı ve bu da benim en hassas olduğum konulardan biri. yorum yazayım derken, yorumların başında verilen bir başka blogun linki dikkatimi çekti ve oradan oraya sürüklenirken buldum kendimi. Ayça'nın çevre ile ilgili olan blogundan http://pazarfilesi.blogspot.com a atlayıverdim.


İşte bahsedeceğim bu blog naylon poşet kullanımı ile ilgili benim yazmaya tahammül edemediğim, yazdıkça sinirlendiğim konuları büyük sabırla ele almış ve bu yüzden tebriklerimi sunuyorum. Genel fikir naylon torba kullanmaktansa ev yapımı ya da satın alınmış birden fazla kez kullanmaya uygun, bu yüzden de gayet ekonomik, üstelik yıkanarak temizlenebilen hatta kişiye özgü süslemelerle eğlenceli hale getirilebilen bez çantalar kullanmak. Annemin eşi alman olduğu için, çocukluktan beri almanyada tanık olduğum bu hem çevreci hem ekonomik ve üstelik bir o kadar da basit olan bu alışkanlığı herkes hayatına sokmalı. Ben de blog sayfasına katkım olsun diye bundan iki yıl önce yapılan Live Earth konserleri kapsamında gösterilen kısa filmler arasında en beğendiğim en komik ve poşetlerle ilgili olanı paylaştım. Böylece anarşist çevreci yanım iyice kabardı. (Bazı planlarım var >: )

işte o komik kısa film :2 yorum:

  1. Kumru, duyarlığına hayranım. Pazar filesi, gerçekten bu konuda çok sabırlı ve pazar filelerinin yeniden yayılması için elinden geleni yapıyor. Tabii bizim gibi duyarlı azınlığa da ihtiyacı var :)

    YanıtlaSil
  2. Ayçacım aynı sebepten seni takdir ediyorum çok. Umarım duyarlı azınlıktan çoğunluğa geçeriz bir an evvel. ^_^

    YanıtlaSil